'Coalitie' van 40 landen, waaronder Nederland, wil Straat van Hormuz weer open krijgen, maar de grote vraag is hoe
Oorlog Midden-Oosten

'Coalitie' van 40 landen, waaronder Nederland, wil Straat van Hormuz weer open krijgen, maar de grote vraag is hoe

40 landen moeten samen de Straat van Hormuz weer toegankelijk maken. Dat is het plan van de Britse premier Starmer. De gevolgen van het afsluiten van die zeestraat merken we inmiddels allemaal en daarom wil Starmer dat de straat weer veilig open kan.

"Onder leiding van Starmer zal geprobeerd worden, contact te leggen met Iran voor zover dat al niet gebeurd is", legt hoogleraar internationale betrekkingen Rob de Wijk uit.

"Dit om ervoor te zorgen dat er toch bepaalde garanties komen ten aanzien van de scheepvaart. Dat betekent echt dat de risico's zoveel mogelijk moeten worden gereduceerd, want Starmer en alle andere coalitiepartijen hebben natuurlijk helemaal geen zin om bij een nieuwe oorlog betrokken te raken."

Advertentie via Ster.nl