Tolheffing België voor Nederlanders: ANWB in actie
De zuidelijke grensprovincies Brabant, Zeeland en Limburg maken zich er al zorgen over, en ook wegenbond ANWB vindt het geen goed idee van de Belgen: onze zuiderburen willen vanaf 2016 geld innen door een wegenvignet in te voeren voor buitenlandse automobilisten. De ANWB denkt dat deze honderd euro per jaar gaat kosten.
In EenVandaag onder meer transporteconoom Thierry Vanelslander van de Universiteit Antwerpen. Hij legt uit waarom België dit plan heeft. Daarnaast Michiel van Campen. Hij is directeur van de Brabants- Zeeuwse Werkgeversvereniging en praat over de mogelijke economische schade.Het is, na 2007, de tweede keer dat de Belgen deze maatregel proberen in te voeren. Toen zag België er, na kritiek van de Europese Commissie, vanaf. De ANWB noemt het een ordinaire kostenverhoging voor niet-Belgen en wil nu dat politiek Den Haag in actie schiet om het plan tegen te gaan.
Zonder vignet mogen buitenlandse automobilisten niet meer de weg op. Het geld is voor wegenonderhoud. ANWB-directeur Guido van Woerkom:
'Niet alleen vakantiegangers, maar ook mensen die dagelijks voor hun werk naar België moeten, worden op kosten gejaagd. Wij vinden dat het van de baan moet.'
Voor 2 maanden zou de prijs 20 euro zijn en voor 10 dagen moeten automobilisten 7 euro aftikken. Het (virtueel) vignet is te koop via internet of een servicepunt langs de snelweg. Controle gaat met camera's via de nummerplaat van de auto.