Gegijzeld in Somalië, het verhaal van Amanda Lindhout

Amanda Lindhout vertrok in 2008 naar Somalië om als 27-jarige verslag te doen van de conflicten in het gebied tussen president Hassan Sheikh Mohammed en Al-Shabaab. Vier dagen na haar aankomst werd ze samen met fotojournalist Nigel Brannan ontvoerd toen ze een vluchtelingenkamp bezochten.

Ze werd geboeid, uitgehongerd en gemarteld. Lindhout overleefde door zichzelf op de meest gruwelijke momenten een 'huis in de hemel' voor te stellen. Na 15 maanden kwamen Brennan en Lindhout vrij. Nu, vijf jaar later, verschijnt haar boek

In EenVandaag vertelt ze haar verhaal, over hoe ze haar gijzelnemers heeft vergeven en daarmee zichzelf heeft bevrijd en over haar stichting Global Enrichment Foundation waarmee ze de Somalische bevolking door middel van onderwijs probeert te helpen bij de wederopbouw van hun land. 

Wat gaat Iran nu doen?

Iran heeft recht om terug te slaan na aanval Verenigde Staten, 'maar ze kunnen het nooit winnen'

Door verschillende landen wordt geschokt gereageerd op de aanval van de Verenigde Staten op nucleaire doelen in Iran. Een van de grote vragen is: kan dit zomaar? "Is deel van een groter patroon", vertelt hoogleraar internationaal recht André Nollkaemper.

Ondertussen wordt met spanning gewacht op een reactie vanuit Iran. Het land zegt dat het alles zal doen om zichzelf te beschermen. Iets wat spanning veroorzaakt in de rest van de regio. "Iran heeft het recht zichzelf te verdedigen tegen de Verenigde Staten", vertelt Nollkaemper. "Maar de vraag is: is dat verstandig?"