Zwarte rat in opkomst
De zwarte rat kom je nu vooral tegen op het platteland, maar in de toekomst duikt het beestje naar verwachting steeds vaker in de stad op. Door Europese regelgeving is het voor bestrijders moeilijker geworden om ze te verdelgen.
Ze mogen niet meer werken met bepaalde middelen en zijn nu afhankelijk van klemmen of minder sterk gif. En ls het aan Europa ligt, mogen de bestrijdingsmiddelen straks ook niet meer buiten worden gebruikt.
Cijfers van het aantal zwarte ratten in Nederland zijn er op dit moment nog niet, daarom is de Nederlandse Vereniging van Plaagdiermanagement Bedrijven (NVPB) een meldpunt gestart. En in een maand tijd hebben ze al 30 meldingen ontvangen. EenVandaag gaat mee op pad met een verdelgingsbedrijf.