Ouderen kwetsbaar voor financiële uitbuiting
Ouderen worden massaal uitgebuit. Naar schatting zijn er ieder jaar 200.000 gevallen van ouderenmishandeling. Het is een kwetsbare groep, onder meer als het gaat om financiële uitbuiting: een derde van de gevallen gaat over geld.
Uit eerder onderzoek van Plus Magazine onder 1200 mensen van 50 jaar en ouder blijkt dat veel ouderen worden bestolen door familieleden.
Vandaag start, in de internationale week zonder geweld, een campagne tegen uitbuiting van ouderen, met een kwartetspel, het 'ThuisPluis-Kwartet'. Met een speciaal kwartetspel wil de politie ouderen weerbaar maken tegen familie.
- Ouderen kunnen op deze site terecht voor advies en tips, en kunnen bellen met 0800-2000.
In EenVandaag Oscar Balkenende, consultant van het Nationaal Registratie Instituut. 'Geld wordt op grote schaal weggesluisd bij ouderen', stelt hij vandaag in De Volkskrant.