Meer dan 50 doden door aardbeving Italië

Het dodental door de aardbeving maandagmorgen vroeg in Italië is opgelopen tot bijna 40. Dat melden ziekenhuizen in en rondom Rome aan Italiaanse media. De aardbeving in de regio Abruzzen had een kracht van 5,8 op de schaal van Richter.

Verwacht wordt dat het aantal doden nog gaat oplopen, er worden nog zeker dertig mensen vermist. Er zijn tienduizenden gebouwen ingestort of beschadigd.

De middeleeuwse stad Aquila ligt in het dal van de rivier de Aterno en is omgeven door een bergketen met toppen tot bijna 3000 meter.

De stad werd in de dertiende eeuw door keizer Frederik de Tweede gesticht. Met 70.000 inwoners is het de hoofdstad van Abruzzen, de regio waar ook in de afgelopen eeuwen aardbevingen ernstige schade hebben aangericht. Onder meer in 1786 en 1958 werd de stad getroffen.

Met zijn historische kern is de stad een geliefd oord voor toeristen. Bijzondere kerken als de Santa Maria di Collemaggio uit de dertiende eeuw en de monumentale basiliek uit de vijftiende eeuw, gewijd aan de heilige Bernardus van Siena, trekken de aandacht.

De Europese Unie en een aantal landen hebben het door een aardbeving getroffen Italië hulp aangeboden. Dat heeft het Italiaanse persbureau Ansa maandag gemeld op gezag van Italiaanse regeringsfunctionarissen.

Het aanbod kwam onder meer van Frankrijk, Griekenland, Israël en Rusland. Een regeringsfunctionaris zei dat de hulp niet direct nodig is.

Meer foto's vind u op de site van lokale krant Il Centro.