Dance for Health
We gaan naar Rotterdam waar Marc Vlemmix, voormalig directeur van de wegbezuinigde dansgroep Station Zuid Tilburg, de Stichting Dance for Health heeft opgericht. Dit is zijn nieuwe baan , waarin dans als therapie wordt ingezet voor Parkinson-patiënten.
Hij doet dit sinds kort in het hele land en wil ook met MS patiënten en in verzorgingshuizen aan de slag.
Marc zelf kreeg 4 jaar geleden te horen dat hij Parkinson heeft. Dance for Health is een heel goed voorbeeld van hoe kunst in de samenleving een belangrijke rol kan spelen..een streven wat de overheid erg hoog in haar vaandel heeft staan.
Marc protesteerde tegen de plannen van Zijlstra en hij is nog steeds niet blij met de bezuinigingen. Volgens hem leiden deze niet tot verbetering, integendeel..het kind wordt met het badwater weggegooid.
We spreken met de Israëlische danser Itamar Serussi groot geworden door het Danshuis, en nu choreograaf bij Scapino Ballet Rotterdam over het belang van talentontwikkeling.