AVROTROS

15 tot 20 procent van asielhonden blijkt Jack Hussel

Maak favoriet

Jack Hussels, kruisingen van Jack Russells en gelijkende honden als (Boeren)foxjes maken relatief vaker de gang naar het asiel dan andere hondentypen. Zo blijkt uit onderzoek van de Koninklijke Hondenbescherming.

'We merken al geruime tijd aan telefoontjes die bij ons binnenkomen dat Jack Hussels vaak in de knel komen' aldus beleidsmedewerker Sieneke Groenman. De 'handzame' honden worden als leuke gezinshond aangeschaft, maar blijken een handvol.

'Het zijn pittige bundels energie die een goede opvoeding en begeleiding nodig hebben. Krijgen ze dat onvoldoende, dan zoeken ze zelf hun hobby's. Die bestaan dan uit het terroriseren van de buurt, het slopen van het meubilair, etc.' legt Groenman uit. Het onvoldoende doordacht aangeschafte pupje is dan ineens niet zo leuk meer en krijgt een enkele reis asiel.

Vijftien tot twintig procent van de asielhonden blijkt Jack Hussel. Verslaggever Laura Kors bezoekt het grootste dierenasiel van Nederland -in Amsterdam- en spreekt met hondengedragexpert Marjorie Meijer.

Advertentie via Ster.nl