
RIVM besluit tot extra inenting mazelen
Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) heeft vandaag besloten tienduizend baby's extra te gaan inenten tegen de mazelen. De baby's die voor de inenting worden uitgenodigd wonen in risicogebieden - regio's waar mazelen heersen. Sinds eind mei verspreidt de ziekte zich vooral in de zogenaamde Biblebelt, een regio waar veel ouders uit geloofsovertuiging hun kinderen niet laten inenten.
Het gaat hier om een extra inenting, naast de al bestaande inenting voor kinderen van een leeftijd van veertien maanden. Meer informatie over de extra inenting vindt u hier.
Op 15 Juni bracht EenVandaag een item, gemaakt in samenwerking met Omroep Gelderland, over de toen nog mogelijke inenting van Biblebelt-baby's door het RIVM. Bekijk dat item hier: