AVROTROS

Opnieuw grote ontslagronde zorgorganisatie

Zorgorganisatie Thebe uit Brabant schrapt per 1 januari 2015 de functie van thuishulp. Voor de 633 thuishulpen is collectief ontslag aangevraagd. Tegelijkertijd krijgen zij een nieuwe functie aangeboden als huishulp.

De werknemers van Thebe gaan één salarisschaal omlaag. Een woordvoerder van de organisatie stelt dat dat maximaal 2,50 euro per uur is. Volgens Thebe zijn het de Brabantse gemeentes die aangeven dat er minder thuishulpen nodig zijn. Dat gecombineerd met de aankomende bezuinigingen op de thuiszorg, maakt dat Thebe deze beslissing neemt.

In Radio EenVandaag een gesprek met hoogleraar arbeidsrecht Ton Wilthagen. Mogen organisaties mensen ontslaan om ze vervolgens tegen slechtere arbeidsvoorwaarden weer aan te nemen? En Lilian Marijnissen van Abvakabo FNV stelt dat thuishulpen net zo hard nodig zijn als huishulpen. En wat is eigenlijk het verschil tussen de functies?

Advertentie via Ster.nl