Giro 555 tegen ebola: het ebolaspel
Vandaag wordt een landelijke media-actie van Giro 555 gehouden waarbij geld voor bestrijding van ebola wordt ingezameld.
Sierra Leone is een van de landen waar ebola een verwoestende uitwerking heeft. Het land telt vele doden, zieken en wezen. Om de verwerking van dit drama bij de getroffenen, hun familie en de gemeenschappen op gang te helpen, is in Nederland een spel gemaakt.
Een deel van het geld van Giro 555 gaat naar een ebolaspel. Via ondermeer hulporganisatie Cordaid worden er duizenden verspreid.
Al spelenderwijs worden heftige thema's als dood, seksualiteit en verbannen worden uit de eigen gemeenschap bespreekbaar gemaakt.
EenVandaag volgde in Sierra Leone het meisje Ramatulie Kargbo, en sprak spellenmaakster Karin van Paassen en Marjan Kruijzen van Cordaid.