AVROTROS

Geld Bulgarenfraude verdwenen

De miljoenen aan zorg- en huurtoeslagen die Bulgaarse bendes hebben ontvangen ziet Nederland hoogstwaarschijnlijk niet meer terug. Eerder dit jaar bleek uit een uitzending van Brandpunt dat Bulgaren op grote schaal, via nepadressen, zorg- en huurtoeslagen aanvroegen en de opbrengst incasseerden. Bulgaarse fraudeurs ontvingen in totaal minstens 3,4 miljoen euro.

Bij de strafzaak tegen drie opgepakte fraudeurs blijkt dat het erg moeilijk wordt om dat geld terug te krijgen, schrijft het Algemeen Dagblad. De Bulgaren beweren tijdens verhoren dat ze dachten dat het aanvragen van geld legaal was. 

Hele bussen met Bulgaren bleken, met behulp van bendes, zich in te schrijven op valse adressen om vervolgens hier toeslagen aan te vragen en te innen. Daarna vertrokken ze weer huiswaarts. 

De kwestie met de Bulgarenfraude kostte staatssecretaris Frans Weekers (Financiën) in mei bijna de kop. De fraudepraktijken waren op zijn ministerie al veel langer bekend. RTL publiceerde interne stukken, waaruit bleek dat medewerkers van de Belastingdienst en Financiën  al vaker over de kwestie aan de bel hebben getrokken. De staatssecretaris was dus wel degelijk op de hoogte, concludeert RTL.

De spagaat van Weekers