De 'poppetjes' in het kabinet Rutte-III
De eindfase van de kabinetsformatie nadert. Dat betekent dat ook de onderhandelingen over 'de poppetjes' dichterbij komen. Oftewel: wie worden de ministers en staatssecretarissen?
Oud-staatssecretaris Jack de Vries maakte diverse kabinetsformaties van dichtbij mee en weet hoe ingewikkeld zo'n puzzel kan zijn. Verder vertelt hij over de 'do's en don'ts' tijdens dit proces.
Halbe Zijlstra wil nog steeds minister worden
Tijdens formaties geldt in Den Haag al jaren de regel: houd je mond over ministersposten, want voor je het weet vis je achter het net. En dus blijven ook nu de kaken op elkaar, als het gaat over 'de poppetjes' in het nieuw te vormen kabinet. Er is één uitzondering: Halbe Zijlstra (VVD). Vorig jaar sprak hij zijn ambitie al uit, om minister te worden in het nieuwe kabinet, het liefst op Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Een gevaarlijke strategie, want niets is nog zeker. Maar Zijlstra heeft geen spijt van zijn uitlatingen.