Amsterdamse grachten op werelderfgoedlijst?

Komen de Amsterdamse grachten op de werelderfgoedlijst van de Unesco? De kans is groot want een speciale VN-commissie vergadert daar deze week over. Eerder kregen de binnensteden van Salzburg, Rome, Jeruzalem, Dubrovnik en Carcassonne deze bescherming.

De commissie buigt zich in Brazilië in totaal over 32 voordrachten. Daaronder bevinden zich zes natuurgebieden, 24 culturele locaties en twee gemengde locaties. Op de lijst met nominaties staat onder meer het Pacifische atol Bikini, waar in de jaren veertig nucleaire tests zijn uitgevoerd. Groot-Brittannië wil het gebied rond de voormalige woning van bioloog Charles Darwin op de lijst.

Inmiddels telt de werelderfgoedlijst 890 gebieden in 148 staten. De vergadering van de werelderfgoedcommissie duurt tot en met 3 augustus.

Bekijk op www.youtube.com

Bekijk op www.youtube.com