Protest tegen Aviko

Channah Durlacher

Het moet een gebouw van 35 meter hoog worden: het Aviko-vrieshuis dat in Steenderen moet verrijzen. Het vrieshuis moet even hoog worden als de kerktorens van Steenderen, waardoor het gezien wordt als een ernstige aantasting van het dorpsaangezicht van het Gelderse dorp. Aviko stelt dat het gebouw noodzakelijk is om economisch te kunnen overleven. 

Intussen pikt een aantal inwoners van Steenderen de gang van zaken niet, en biedt het Burgerinitiatief Aviko Vrieshuisaanpassing op 16 februari een petitie aan de Tweede Kamer aan om de onvrede ook in Den Haag kenbaar te maken. In EenVandaag spreken we onder andere Paul Kok van de commissie Burgerinitiatief Aviko Vrieshuisaanpassing.

Verklaring gemeente Bronckhorst inzake Aviko

Ruimtelijke afwegingen en het belang van werkgelegenheid maken het bouwplan ons inziens aanvaardbaar. Ook is het mogelijk het gebouw binnen 10 tot 20 jaar redelijkerwijs landschappelijk in te passen. Er heeft tijdens de uitgebreide bestemmingsplan- en vergunningprocedure een brede afweging plaatsgevonden waarin ook de aangedragen burgerinitiatieven en alternatieven zijn meegenomen. De gemeenteraad heeft in december na alle afwegingen besloten mee te werken aan dit plan van Aviko. Momenteel liggen de besluiten ter inzage met de mogelijkheid hiertegen in beroep te gaan. 

Reactie Aviko

Aviko laat in een reactie weten dat het proces omtrent het Aviko-vrieshuis zorgvuldig is gegaan. De buurt en belangenorganisaties zijn daarbij betrokken, maar de gemeenteraad heeft uiteindelijk goedkeuring verleend. Aviko laat weten dat als mensen willen blijven procederen, dat natuurlijk hun goed recht is.

Samenvattend:

·         Aviko heeft de afgelopen jaren stap voor stap gedaan wat noodzakelijk is om het bestemmingsplan te wijzigen.

·         Op verschillende manieren hebben we de inwoners van Steenderen betrokken bij dit proces.

·         Tegen het eind van de procedure is vanuit een inwoner een alternatief plan gelanceerd.

·         Dit alternatief is bekeken en er waren voldoende argumenten om bij het oorspronkelijke plan te blijven.

·         De Gemeente raad heeft een afweging gemaakt van alle belangen en heeft met een ruime meerderheid ingestemd met het plan van Aviko.