
VVD weert asielzoekers uit ‘achtertuin’ premier
Veel ophef over het feit dat de Haagse VVD protesteert tegen de komst van een asielopvang dichtbij de woning van Premier Rutte. Er zijn plannen voor een opvanglocatie in de wijk Benoordenhout.
Minister Blok heeft daarvoor de leegstaande Julianakazerne op het oog, schrijft de Telegraaf. Maar voor de lokale VVD is dit onbespreekbaar: 'Vluchtelingen in de Julianakazerne is voor ons als collegepartij onbespreekbaar. Leek me goed dat hier namens VVD Den Haag te melden', schrijft fractievoorzitter Martin Wörsdörfer op een Facebookpagina van wijkbewoners.
Als reden wordt natuurlijk niet gegeven dat ze geen asielzoekers in Rutte's achtertuin willen hebben, maar dat is wél wat veel mensen, die op het artikel reageren, denken.
'Nu laten ze de ware ik zien, wel elders maar niet bij zichzelf om de hoek. Dit is het toppunt', schrijft een Telegraaf lezeres.
Amazon klaagt nep reviewers aan
Webwinkel Amazon heeft honderden mensen aangeklaagd omdat ze volgens het bedrijf tegen betaling neprecensies hebben geschreven bij producten op de Amazon site.
Het bedrijf heeft een aanklacht ingediend tegen in totaal 1.114 mensen. Amazon weet hun echte namen namen niet en duidt ze daarom aan met de naam John Doe. Dit omdat de diensten via de site Fiverr.com worden aangeboden, vaak onder valse namen. Met deze aanklacht in de hand hoopt het de site toch te kunnen dwingen om de echte namen van gebruikers vrij te geven.
Volgens Amazon mag het dan wel om een relatief laag aantal nepreviewers gaan (maandelijks worden er miljoenen producten via Amazon verkocht), toch vinden ze het belangrijk er tegen op te treden want nepreviews in het algemeen tasten het vertrouwen van klanten in andere recensies aan. In april klaagde Amazon al een aantal websites aan waarop ook reviews tegen betaling kunnen worden aangeboden.
Adele kondigt nieuw album aan
Ineens was het daar gisteren… In een reclameblok van de Britse X-Factor. De aankondiging van het nieuwe album van de zangeres Adele. Haar vorige album verscheen namelijk alweer bijna 5 jaar geleden, in januari 2011.
Adele's nieuwe album 25 zou ergens dit jaar nog moeten uitkomen. Er zoemen al een tijdje geruchten rond dat dit in november gaat gebeuren. En nu was daar ineens die mysterieuze aankondiging dat het er komt. Alleen niet precies wanneer, maar dat kan nu niet lang meer duren.
Er is niet veel bekend over de plaat, maar wel dat onder anderen Phil Collins, Ryan Tedder (van OneRepublic) en Danger Mouse eraan hebben meegeholpen. Of hun nummers het album uiteindelijk ook hebben gehaald, is nog niet bekend.
Beste dj’s ‘kochten’ titel
Afgelopen weekend werd tijdens het Amsterdam Dance Event(ADE) de Top 100 van beste dj's ter wereld bekendgemaakt. Tot ieders verrassing werd het Belgische dj-duo Dimitri Vegas en Like Mike uitgeroepen tot beste dj's van de wereld, waarmee 'onze' Hardwell naar de tweede plaats werd verdrongen.
Vandaag komt echter naar buiten dat het duo de overwinning 'gekocht' zou hebben. Of, gekocht, ze hebben er promotioneel erg hun best voor gedaan en er ook geld ingestoken, zo blijkt.
'Promogirls' van het duo geven op social media en in interviews toe dat ze naar scholen in het hele land gingen om stemmen te werven. In schoolpauzes werden jongeren aangemoedigd te stemmen via meegebrachte iPads waarop het duo standaard al aangevinkt stond als keuze.
Een 'Promogirl' vertelt aan het AD dat ze 'soms wel met 60 meisjes' het land in gestuurd werden. ,Het effectiefst waren de schoolbezoeken, in de pauzes vroegen we leerlingen om te stemmen. Ik verdiende er 10 euro per uur mee.'
Het management van het duo ontkent niet stemmen 'geronseld' te hebben. De promomeisjes werden betaald maar de jongeren die een stem uitbrachten niet. Het management weet niet precies hoeveel acties er zijn geweest, maar geeft toe dat de 'promomeisjes' enkele grote festivals in België aan hebben gedaan, waaronder Tomorrowland.