Wat wil Christine Lagarde?

De mogelijkheid tot het komen tot een Grieks akkoord wordt met het uur spannender. Vandaag is iedereen die er toe doet in financieel Europa in Brussel om te zoeken naar een doorbraak in de impasse tussen Griekenland en Europa.

Sinds 2010 doet het IMF mee aan het redden van Griekenland, maar nu er een faillissement dreigt raakt de instelling die vooral is opgericht om economische stabiliteit te promoten in een lastig parket. Christine Lagarde is directeur van het IMF en stelt zich op als een hardliner in de onderhandelingen.

In EenVandaag: wie is Christine Lagarde en wat is haar rol in de onderhandelingen? We spreken Neelie Kroes, oud-commissaris in Europa die mevrouw Lagarde goed kent. Martin Visser, onze economisch commentator en journalist bij de Telegraaf, reageert op de actuele situatie.

Ook politiek commentator Kees Boonman is in Brussel. In Radio EenVandaag doet hij verslag van de laatste stand van zaken.