Thema-uitzending: Midden-en Kleinbedrijven

Gijs Rademaker
Maak favoriet

Het Midden-en Kleinbedrijf was ooit de ruggengraat van de Nederlandse economie: goed voor 60 procent van de werkgelegenheid en 55 procent van de omzet van de BV Nederland. Nu is het de sector die misschien wel het meeste lijdt onder de aanhoudende crisis.

De motor van Nederland hapert. De werkgelegenheid in het MKB daalt dit jaar met bijna 60.000 personen en het eerste half jaar van 2013 kent een recordaantal van bijna vijfduizend faillissementen.

In EenVandaag een thema-uitzending over het Midden- en Kleinbedrijf. Zo zit de financiering van het MKB zit in de knel. Voor kapitaal voor investeringen en groei klopt het gros van de ondernemers aan bij de banken. Maar die werken sinds de crisis aan hun buffers en hebben de kredietvoorwaarden flink opgeschroefd. Veel MKB'ers lopen daardoor op tegen de grenzen van hun kapitaal. Alternatieve vormen van financiering kunnen een oplossing zijn. Welke vormen zijn er, komen ze van de grond en vooral: helpt het de MKB'er uit de brand?

Het EenVandaag Opiniepanel ondervraagde ruim 1800 MKB-ondernemers: wat zijn de belangrijkste problemen die zij tegenkomen? Gijs Rademaker presenteert de uitkomsten tijdens de uitzending. In de studio is de directeur van MKB-Nederland Leendert-Jan Visser te gast.

Dat banken in een machtige positie verkeren ten opzichte van ondernemers, is geen geheim. Dat banken van die positie misbruik maken, haalt minder vaak de openbaarheid. Dat komt omdat ondernemers zich meestal niet durven uit te spreken, omdat ze bang zijn voor de repercussies.

Advertentie via Ster.nl