
Jongeren over Amerika
Waar denken jullie als eerste aan bij Amerika? De antwoorden liegen er niet om: 'hamburgers', 'dik' en 'nationalistisch'. Daarna volgen 'oorlog' en 'gelovig'. Obama wordt de onbetwiste winnaar, ook bij de Hoover scholieren uit Ohio.
Hot or not?
Jullie zijn goed bezig met het volgen van de verkiezingsrace. Zo geeft een derde aan heel geïnteresseerd te zijn. De jongens (40 procent) volgen de verkiezingen liever dan de meisjes (20 procent). De helft is 'een beetje geïnteresseerd'. Hou ouder, hoe meer interesse in het Amerikaanse verkiezingsspektakel.Yes, can we?
Er wordt massaal gestemd voor de charismatische Barack Obama (84 procent zegt Obama, 10 procent weet het niet en 6 procent gaat naar senator McCain). Het maakt jullie weinig uit wat voor huidskleur de kandidaat heeft (97 procent zegt van niet). Het idee dat je opa mogelijk de president kan worden vinden jullie iets belangrijker: de helft heeft problemen met de leeftijd van Mc Cain als 72-jarige presidentskandidaat.EenVandaag goes America
EenVandaag deed de enquête ook onder 200 Amerikaanse scholieren van het Hoover College in Canton, Ohio - in het kader van ons uitwisselingsproject tussen het OVC en Hoover. De helft is voor Obama, eenderde voor McCain. Dertien procent heeft problemen met een Afro-Amerikaanse kandidaat. 72 jaar, whatever? De helft van de Amerikaanse kids heeft geen moeite met de leeftijd van McCain.Political issues
Eenvijfde van jullie is voor de doodstraf (waaronder 60 % van de Wilders-stemmers, toch opvallend!), bij de Amerikaanse deelnemers is dat 54 procent. Flink verschil! Driekwart in Nederland is voor het recht op abortus ten opzichte van een derde van de Amerikanen. In Nederland vindt achttien procent religie heel belangrijk; in Amerika is dit 31 procent. De kans op een terroristische aanslag in Nederland schatten jullie gemiddeld op 35 procent. In Amerika zijn ze daar banger voor: zij schatten een aanval gemiddeld op 48 procent. En de invloed van Amerika op ons kleine kikkerlandje? De helft van jullie acht deze net zo groot als een Big Mag dubbel size extra luxe. Groot dus. De Amerikaanse deelnemers denken dat het wel meevalt met die invloed (23 % zegt - very- big).Nederland? Zooo ouderwets
Amerikaanse scholieren denken bij Nederland aan respectievelijk 'klompen', 'ouderwets' en 'vriendelijk'. Ook kaas, 'down to earth' en 'open minded' scoren goed. Onze eigen Bea heeft een gedeelde plaats met... jawel: Vladimir Poetin als Nederlands staatshoofd (23 procent). Ook Sarkozy (19 procent) wordt veel genoemd. Arme Bea.Obama als minister-president?
Jullie geven Obama als rapportcijfer voor presidentskandidaat een 6,7. De Amerikanen geven hem een 5,5. Mc Cain scoort wat lager en krijgt een 4,5 bij de Nederlanders, bij de Amerikanen een 5. Die arme Bush krijgt een schamele 3,5 voor zijn rol als president. Ook in Amerika krijgt hij een laag cijfer: een 3,6. Moet Obama Balkenende vervangen als president in Nederland? Veertig procent ziet daar wel wat in. Hoewel ze dat in Amerika misschien niet zo'n leuk idee vinden…Jullie eigen 'anders, namelijk' antwoorden:'Waar moet je aan denken bij Amerika?''Geweldig. Ik wil supergraag daar wonen!
'Alles moet groter zijn, everything BIG'
'Moeilijk over seks, makkelijk over wapens'
'Plastic tieten'
'Een grote poppenkast'
'Attractieparken en Las Vegas'
'Geweldig. Ik wil supergraag daar wonen!
'Alles moet groter zijn, everything BIG'
'Moeilijk over seks, makkelijk over wapens'
'Plastic tieten'
'Een grote poppenkast'
'Attractieparken en Las Vegas'
Volgens de een helemaal geweldig; volgens anderen veel te groot, hypocriet of nep. Kortom: ieder ziet Amerika op z'n eigen manier.