Hoe ver mag inlichtingendienst van politie gaan met opsporen van jouw informatie? 'We willen veilig zijn, maar moet wel op nette manier'
Het Team Openbare Orde Inlichtingen (TOOI): velen kennen het niet, maar ondertussen weten ze wel bijna alles over je. Dit inlichtingenteam zoekt namelijk naar informatie over onrust, bijvoorbeeld bij demonstraties, zodat de politie op tijd kan ingrijpen.
Maar mag deze inlichtingendienst dit soort informatie eigenlijk wel verzamelen op de manier waarop ze het nu doen? Volgens de Autoriteit Persoonsgegevens, die hier onderzoek naar deed, gaan ze te ver. Het opvallende is namelijk dat een burger voor het TOOI al snel interessant is. Meedoen aan een demonstratie of een activistische uiting in je eigen huis ophangen kan al aandacht trekken.