
Het is Wereldradiodag!
Vandaag is het weer Wereldradio Dag, en dat is terecht, want Nederlanders luisteren nog steeds graag naar de radio. Gemiddeld doen we dat 2 uur en 42 minuten per dag, blijkt uit een meting van het SCP uit 2015. Daarvan luisteren we 2 uur en 8 minuten naar live radio. Het is overall wel minder dan de vorige meting in 2013 waarin Nederlanders nog bijna 3 uur (2 uur en 57 minuten) radio per dag luisterden.
Wel luisteren we opvallend genoeg nog steeds het meest via een ouderwetse radio: 75 procent van de luistertijd gebeurt nog via een vast radiotoestel, autoradio of draagbare radio, de rest luistert online.
Het aantal podcasts in Nederland is wel gegroeid en dat zal het aandeel online luisteren verhogen, is de verwachting. Volgens Forbes wordt 2018 het jaar van de podcast, waarbij ze een grote rol zien weggelegd voor audioboeken.