Haiti, zes maanden later
Deze week is het precies 6 maanden geleden dat Haïti werd getroffen door een alles verwoestende aardbeving. Een ramp van ongekende omvang, met honderdduizenden slachtoffers in het armste land op het westelijk halfrond.
De Nederlandse Haïtiaan Abson Jean reisde naar het eiland om te kijken hoe het er nu voor staat. In EenVandaag zien we wat hij aantrof. Volgens Abson neemt de wanhoop onder de bevolking toe. Op veel plaatsen is de verwoesting nog net zo groot als vlak na de beving en is er nauwelijks of geen vooruitzicht op verbetering. Van de beloofde hulp en wederopbouw merken de Haïtianen tot nu toe maar weinig. De VN heeft becijferd dat van de beloofde miljardenhulp pas slechts 2 procent is uitgekeerd.
Abson Jean zet hulp in voor zijn geboortedorp Fondwa. Meer informatie over de werkgroep Fondwa is te vinden op: www.werkgroepfondwa.nl