Black: film over Brusselse buurt Molenbeek
Het Brusselse Molenbeek stond na de aanslagen in Parijs plotseling vol in de schijnwerpers. Nu verschijnt er een film over de buurt, over een onmogelijke liefde, vanwege jeugdbendes.
Deze week verschijnt Black in de Nederlandse bioscopen. De film is gedraaid in Molenbeek, waar veel Marokkanen wonen en Mantonge, waar veel Afrikaanse bendes actief zijn. Maar dan wordt een meisje uit Mantonge verliefd op een Marokkaanse jongen uit Molenbeek.
Er werd gevreesd voor vechtpartijen naar aanleiding van de film, maar die bleven uit. In België was Black een groot succes. Ook internationaal krijgt de film veel lof. Maar vanuit de buurt klinkt kritiek. Hoe realistisch is het? Is het getoonde geweld overdreven?
EenVandaag gaat met de twee regisseurs van de film de buurten in. Verder spreken we met Elke van Hellemont, van de universiteit van Leuven die al acht jaar onderzoek doet naar bendes in Brussel.
Bekijk hieronder de trailer: