Hero Brinkman
Vanaf volgende week kunt u onder andere kiezen voor deze kandidaat. Wilt u meestemmen en bent u nog geen lid? Meld u dan nu aan bij het EenVandaag Opiniepanel en u krijgt volgende week de enquête Politicus van het Jaar 2011 in uw mailbox.

Veertien jaar lang is hij politieagent in Amsterdam, maar sinds 2006 zit Hero Brinkman in de Tweede Kamerfractie van de Partij van de Vrijheid. Zijn portefeuille bestaat uit Binnenlandse Zaken, Koninkrijksrelaties, Defensie, Veiligheid en Justitie.
Brinkman dient eind 2007 een motie in om alle staatsrechtelijke banden van Nederland met de Antillen en Aruba te verbreken. In het begin van het volgende jaar staat het Parlementair Overleg Koninkrijkrelaties (POK) op Curaçao in de plannen. Maar door de motie en de omschrijving van de eilanden als 'grotendeels corrupt boevennest' wordt Brinkman de toegang tot het parlementsgebouw ontzegd, waardoor hij het POK niet kan bezoeken.
In 2010 maakt Brinkman bekend dat hij zelfstandig campagne wil voeren voor meer democratie binnen de PVV. Zo roept hij PVV-stemmers op hem te steunen door hem een voorkeurstem te geven. Uiteindelijk krijgt de PVV'er bijna twintigduizend voorkeurstemmen en wordt daarmee de derde PVV'er, na Geert Wilders en Fleur Agema. De partij wint tijdens de Tweede Kamerverkiezingen fors en gaat van negen naar 24 zetels.
Eind 2010 wordt bekend dat Brinkman lijsttrekker wordt voor de PVV bij de Provinciale Statenverkiezingen 2011 in de provincie Noord-Holland. Hij blijft lid van de Tweede Kamerfractie.